Archiv

VIII.ročník21.2.2015

VIII.ročník Pastvinské noty potvrdil,že se řadí k úspěšným v tomto žánru a že snad má za sebou porodní bolesti a před sebou zájem svých věrných návštěvníků.
Na festivalu vystoupilo celkem devět kapel.(COUNTRY DOHODA, BG FLASTR, BONNEVILLE, GRASS ROUAD, EARLY TIMES, BLACK JACK, BG NOVA).
Večerním koncertem kapela LOKÁLKA oslavila své 40. výročí na hudební scéně.Festival byl ukončen country bálem za doprovodu téměř místní kapely WEJVRAT.
Slovem diváky provázel s nonšalancí sobě vlastní pan
Václav Souček. Podle ohlasu diváků měl festival dosud nejlepší dramaturgii a mezi cca 400 diváky, jak již to k tomuto žánru paří , vládla skvělá bezkonfliktní atmosféra.
Tak patří všem zúčastněným poděkování s přáním zdaru příštímu ročníku.

 

VII. ročník23.12.2013

Sedmý ročník opět nezklamal očekávání co do počasí,zájmu návštěvníků i kvality vystupujících kapel.
Hradecká LOKÁLKA již od 14 hod. skvěle bavila obecenstvo svými tradičními fláky. Dá se říci,že festival se po sedmi letech vyprofiloval z původně převažujícího bluegrassu s anglickými texty do vyvážené produkce představující mírnou převahu bluegrassu obsahující též české texty nad klasickou country,folk a jinou podobnou muzikou.
Dodatečně ještě jednou děkujeme kapelám LOKÁLKA,FIDDL DEDEE, TRUMF,TWISED TIMBER,COUNTRY LADYS,BG CWRKOT,SEKVOJ,BG COMEBACK,MIFO BAND A BRENDYMU za moderování.
Tak za rok zase na viděnou.

 

VI. ročník15.3.2013

Šestému ročníku festivalu přálo počasí a tak se hlediště začalo plnit již před zahájením ve 14 hod. Zřejmě k tomu přispělo to, že festival zahajovali Poutníci. Pak se na pódiu střídaly kapely zaměřené na tradiční bluegrass (The LOG, BG CWRKOT) s kapely hrající moderní bluegrass s českými texty (BG FOFR a MAŇANA BG BAND). Nechyběla ani klasická country muzika a skvělý folk v podání STARÉ VESTY a Třebovské kapely MADAM. Naprostou lahůdkou bylo trio v čele s Jiřím Králíkem s podáním skladeb od western swing přes old time až ke klasickému bluegrassu.

Tentokrát byla poprvé zařazena změna při večerním country bálu. Nehrály se jen country a bluegrassové skladby, ale též bluesové a jazzové fláky. Parket byl neustále plný a střídající se kapely BG CWRKOT a MIFO Band hrály jak o život až do nedělních ranních hodin.

Podle ohlasu diváků byl tento ročník nejpovedenější a tak přijďte pobejt na VII. ročník dne 10.8.2013. Věříme, že se opět vydaří.

Těší se na Vás pořadatel SKI KLUB Pastviny

 

V. ročník12.1.2012

V. ročník

6.8.2011 opět ve 13.30 hod. středoevropského času zazněly první tóny klasického bluegrassu, tentokrát v podání „Mr. Martin Gibson“ a zněly skvěle. Bodejť by ne, když je tvořily boys co pravidelně hrají v kapele BG CWRKOT – Honza Lžičař a David Koucký, stálice na nejen české ale i mezinárodní bluegrassové scéně. Skvělého moderátora Pavla Brandejse zvaného „BRENDY“ vystřídal pan Václav Souček a dlužno říci, že nezapřel znalce tohoto žánru a mistra slova.

Myslíme si, že všechny kapely WYRTON, FÁMY, SVÁŤA KOTAS BAND, ALBUM, MONOGRAM i paní Pavla Jíšová si zahrály dobře, když je zvučil zvukař s velkým „Z“ pan Lojza Vašků. Nechyběly ani tance skupiny ALABAMA a večerní již tradiční COUNTRY BÁL za doprovodu „Mr. Martin Gibson“.

Všem účinkujícím, sponzorům a zejména účastníkům děkujeme, bez nich a s vírou, že opět přijdou vytvořit skvělou atmosféru bychom VI. ročník nedělali.

Tak „přijďte pobejt“ 4.8.2012 na VI. ročník. Věříme, že Vás nezklame.

Těší se na Vás pořadatel SKI KLUB PASTINY, o.s.

 

IV.ročník16.8.2010

7.8.2010 se festival i přes velkou nepřízeň počasí konal. Po celé republice řádily deště, ale na Pastvinské přehradě kupodivu bylo pěkné počasí, které nám vydrželo až do konce festivalu.Samozřejmě , že to ovlivnilo návštěvnost festivalu, neboť nikdo nevěřil , že na Pastvinách neprší.I přesto přišlo dost posluchačů, kteří vytvořili vynikající náladu.Každá kapela byla povzbuzena mohutným potleskem , na který je moderátor Pavel ,,BRANDYˇˇ Brandejs hned z počátku festivalu svým vtipným úvodním slovem upozornil. O zvuk se nám opět postaral Lojza Vašků, jako vždy nezklamal.Díky .Poděkování patří také kapelám za jejich vynikající výkony: BRZDAŘI.KVINTET ,BEŇA&PTASZEK, BLANKET, NEW RIVER TRAIN,BG CWRKOT, ALABAMA,DOKLOBOUKU.
Velice pěkné country tance nám předvedla skupina ALABAMA, která nám zároveň odstartovala večerní country bál. Litovat musí ten, kdo nepřijel , nebo nemohl přijet,neboť celý festival měl velice příjemnou atmosféru a vynikající úroveň.Tancovalo se a zpívalo až do pozdních ranních hodin a každý kdo přijel, tak odcházel s příjemným a nezapomenutelným zážitkem.Na závěr by chtěl SKI KLUB PASTVINY poděkovat všem sponzorům, učinkujícím a posluchačům za to ,že nelitovali podpořit jak finančně ,tak svoji účasti tento super festival. DÍKY!!!
Za rok na V.ročníku se na Vás těší SKI KLUB PASTVINY

sponzoři: viz. plakát PASTVINSKÁ NOTA 2010

 

III.ročník21.7.2010

III.ročník 8.8. 2009 jsme pojali více bluegrassově a vůbec jsme toho nelitovali. Přišlo hodně posluchačů, kteří vytvořili vynikající atmosféru, ke které jim přálo navíc ještě pěkné počasí .Zahráli nám: COP,DESSERT,COUNTRY COCKTAIL. BG CWRKOT, THE LOG, OÁZA, DŘEVĚNÁ TRÁVA, BEŇA&PTASZEK.Celý festival zpřijemnil svým vtipným moderováním Pavel ,,BRANDYˇˇ Brandejs , za co mu patří velké díky. Velké díky patří také Lojzovi Vašků za perfektní zvuk a hlavně Vám posluchačům, že jste přišli za dobrou muzikou.Byli jste super. Díky.Jediná smutná vzpomínka je ta ,že to byl poslední festival pro Milana ,,STRANGERA'' Leppelta.Zemřel 18.8.2009 na anafylaktický šok po bodnutí vosou.

SKI KLUB PASTVINY děkuje všem sponzorům, bez kterých by se nemohly tyto III.ročníky konat.Vyjmenujme alespoň některé: Pardubický kraj, CHLÁDEK&TINTĚRA, KRÉDO,PRESTO REÁL, Blatnická truhlárna, Josef Strnad
a další. viz. plakát fotogalerie

 

II.ročník20.7.2010

Na II. ročník , který se konal 9.8.2008 jsme pozvali známé i méně zámé kapely. Ty už si zahrály na novém podiu, které si moc pochvalovaly a prostorově maximálně využívaly.Přijely nám zahrát: PETR BRANDEJS BAND, KŘENI, BG CWRKOT, TOMMY,COUNTRY LADIES, DOKLOBOUKU, MINARET,VEGET, FLASHBACK. Večer nám zpříjemnil svým velice zdařilým koncertem Tomáš Linka a jeho Přímá Linka, který nám také celý festival moderoval.SKI KLUB děkuje všem zúčastněným a také Vám posluchačům za vytvoření příjemné atmosféry

 

I.ročník19.7.2010

Za pěkného, ale chladného počasí se 18.8. 2007 uskutečnil I.ročník , na který jsme pozvali místní kapely, které nás velice překvapily svojí úrovni. Přijely nám zahrát :ŠPUNT, BG CWRKOT, FLASHBACK, COUNTRY LADIES, MAKADAM, ZÁVRAŤ, DOKLOBOUKU, TOMMY, FI&KR.Celý festival moderoval Tomáš Linka, který nám večer zahrál k tanci a poslechu. I přes velkou zimu panovala příjemná nálada.Velké díky patří jak učinkujícím ,tak Vám posluchačům, kterých se Vás tady sešlo tak v hojném počtu. Děkuje SKI KLUB PASTVINY

 
 
 
Tvorba www: Neofema s.r.o. © 2010, Pastvinská nota Úvod | Novinky | Kontakty | Program | Fotogalerie